Навигация по сайту

Меню сайта

Ключевые теги

Реклама

новости партнёров

Архив сайта

Новости

Где покупать автошины
о Для своей машины всегда самое-самое хочется купить. Часто нет элементарно времени на какие-то походы по магазинам, чтобы детали найти и купить. Часто уже интернет-магазинами пользуются даже для таких

Чи повинен роботодавець надавати відгул за вихідний відпрацьований у відрядженні

За згодою. За роботу у вихідний & mdash; додатковий день відпочинку або подвійна оплата.

"Я в вихідний знаходився в офіційному відрядженні. Коли попросив у керівництва відгул, мені відмовили, адже цей день мені вже оплачений. Але робота у вихідний повинна оплачуватися в подвійному розмірі або компенсуватися отгулом, хіба не так?" - Анатолій Л., м Київ .

"Це питання юристам задають досить часто. По ст. 71 Кодексу законів про працю України робота у вихідні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи в ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством в ч. 2 цієї статті. Залучення окремих працівників до праці у вихідні дні допускається у виняткових випадках, в тому числі для виконання невідкладних, зарані е не передбачених справ, від негайного виконання яких залежить у подальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або її окремих підрозділів
.
Залучення співробітників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Але при цьому ст. 72 визначає, що робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або грошима в подвійному розмірі. Також по ст. 107 КЗпП України робота у святковий і неробочий день оплачується у подвійному розмірі;

1) відрядникам - за подвійними відрядними розцінками;

2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

3) працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота у святковий і неробочий день робилася в межах місячної норми робочого часу і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму .

Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день. За бажанням працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку. Таким чином, ваш роботодавець не має рації, і компенсація за роботу у вихідний повинна відповідати нормам трудового законодавства ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні Але робота у вихідний повинна оплачуватися в подвійному розмірі або компенсуватися отгулом, хіба не так?