Картина з пластиліну «І ось прийшла весна»

  1. Номінація «Чудеса природи»
  2. І ось прийшла весна

Конкурс «Золоте рукоділля - 2012»

Номінація «Чудеса природи»

Найбільш відповідними матеріалами для роботи з дітьми старшого віку є тісто і пластилін. Для занять слід використовувати м'яке тепле тісто і м'який пластилін хорошої якості. Заняття ліпленням одночасно є і заняттями з розвитку мовлення. В процесі обігравання сюжету і виконання практичних дій з пластиліном, ведеться безперервний розмову з дітьми.

Така ігрова організація діяльності дітей стимулює їх мовну активність, викликає мовне наслідування, а в подальшому організовує справжній діалог з іграшковим персонажем або з дорослим. Можна говорити про те, що заняття - це особлива ситуація, яка стимулює розвиток комунікативної функції мови, сприяє розширенню активного і пасивного словника дітей.

І ось прийшла весна

І ось прийшла весна

Для зручності використання в практичній роботі, привожу в описі одне із занять. Приблизний текст бесіди дорослого з дітьми, а також вірші, загадки, потішки. Цей варіант можна взяти за основу і в подальшому розвивати діалог з дітьми.

Заняття № 1. Знайомство з пластиліном.

Мета заняття: познайомити з пластиліном і його властивостями; навчити розминати пластилін пальцями і долонями обох рук; формувати інтерес до роботи з пластиліну; розвивати дрібну моторику.

Матеріал: шматочки м'якого пластиліну середнього розміру різних кольорів, стека або дитячий ножик.

Прийом ліплення: розминка.

Хід заняття:

Заняття краще проводити за дитячим столиком, а на дитину вдягнути фартушок.

Покажіть дитині пластилін. Повторіть з дитиною назви кольорів.

  • Подивися, це пластилін. Він буває різних кольорів. Він м'який, з нього можна ліпити красиві і цікаві вироби.

Покажіть дитині, як треба розрізати пластилін. Розріжте кілька брусків пластиліну, а на шматочки середньої величини.

  • Подивися, як багато шматочків пластиліну, а у нас вийшло. Візьми, який тобі подобається.

Покажіть, як можна розминати пластиліну пальцями, здавлювати його в різних напрямках, змінюючи його форму. Дайте дитині можливість пограти з пластиліном, не обмежуючи в часі. Це дуже корисно для розвитку рухів і дрібної моторики пальців рук.

З цієї вправи рекомендується починати заняття ліпленням. Потім скажіть, що на наступних заняттях діти будуть робити з пластиліну, а цікаві вироби, і приберіть пластилін в недоступне для них місце шматочки пластиліну а різного кольору (запропонуйте кожному вибрати по 2 - 3 шматочки різних кольорів, в подальшому кількість квітів можна збільшити) і основу для картинки (вона може бути менше, ніж основа для колективної роботи, наприклад, формату А5). Можна створювати не тільки «розсип квітів», а й сюжетні картинки - траву, сонце, квіти і т. П.

джерела:

  1. Г.С. Швайко. Заняття з образотворчої діяльності в дитячому саду.

  2. І.А. Ликова. Наші іграшки. Ліплення з пластиліну для дітей 4 - 6 років.

  3. Е.А. Янушко. Ліплення з дітьми раннього віку (3 - 5 років). Методичний посібник для вихователів і батьків. М .: Мозаїка-Синтез, 2005.

  4. http://tkalez.com/lepka/uroki-lepki-iz-plastilina-dlya-nachinayushhix-urok-1

  5. http://babadu.ru

Автор: Речіла Діана Дмитрівна, вихователь МКОУ Дитячий садок «Сніжинка» », с.м.т. Уренгой, Пуровском район, ЯНАО. Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Вуха, хвіст і ноги», 2012, призер районного конкурсу «Лучик в долоньці». Стаж роботи 6 років.

Авторизуйтесь на сайті, щоб ви могли залишити свій коментар.