СКЛАД ЗАКОНІВ Проект N 213407-4 Федеральний закон РФ Про транспортної безпеки

Проект N 213407-4

Федеральний закон РФ

Про транспортної безпеки

внесений Урядом

Російської Федерації

(Ред., Прийнята ГД ФС РФ в I читанні 09.11.2005)

Див. Федеральний закон від 9 лютого 2007 р N 16-ФЗ Про транспортної безпеки

Цей Закон встановлює правові основи діяльності в галузі забезпечення транспортної безпеки.

Стаття 1. Визначення термінів

У цьому Законі використовуються такі поняття:

компетентний орган у сфері забезпечення транспортної безпеки - федеральний орган виконавчої влади, уповноважений Кабінетом Міністрів України здійснювати функції з надання державних послуг в галузі забезпечення транспортної безпеки;

об'єкти транспортної інфраструктури - залізничні, трамвайні колії, внутрішні водні шляхи, контактні лінії, автомобільні дороги, тунелі, естакади, мости, залізничні та автобусні станції, залізничні, автобусні, морські та річкові вокзали, метрополітени, морські торговельні, рибні, спеціалізовані та річкові порти , портові засоби, гідротехнічні споруди, аеродроми, аеропорти, об'єкти систем зв'язку, навігації та управління рухом транспортних засобів, а також інші забезпечують функціонування транспортного ко плекса будівлі, споруди, пристрої й устаткування;

спеціалізовані організації в області забезпечення транспортної безпеки - юридичні особи, акредитовані компетентним органом у сфері забезпечення транспортної безпеки для проведення окремих видів робіт із забезпечення транспортної безпеки на об'єктах транспортної інфраструктури і транспортних засобах;

суб'єкти транспортної інфраструктури - юридичні та фізичні особи, які є власниками об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів або використовують їх на іншій законній підставі;

транспортна безпека - стан захищеності життєво важливих інтересів особистості, суспільства і держави в сфері транспортного комплексу, споживачів транспортних послуг, об'єктів і суб'єктів транспортної інфраструктури від актів незаконного втручання, в тому числі від актів тероризму в усіх його формах;

транспортний комплекс - об'єкти і суб'єкти транспортної інфраструктури, транспортні засоби.

Стаття 2. Мета і завдання забезпечення транспортної безпеки

Метою забезпечення транспортної безпеки є стійке і безпечне функціонування транспортного комплексу, захист інтересів особистості, суспільства і держави в сфері транспортного комплексу від актів незаконного втручання, в тому числі від актів тероризму в усіх його формах.

Основними завданнями щодо забезпечення транспортної безпеки є:

нормативне правове регулювання в сфері забезпечення транспортної безпеки;

визначення загроз вчинення актів незаконного втручання, в тому числі актів тероризму в усіх його формах;

оцінка уразливості об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів;

категорирование об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів;

розробка і реалізація вимог щодо забезпечення транспортної безпеки;

розробка і реалізація заходів щодо забезпечення транспортної безпеки;

підготовка фахівців в області забезпечення транспортної безпеки;

здійснення контролю та нагляду в галузі забезпечення транспортної безпеки;

інформаційне, матеріально-технічне та науково-технічне забезпечення транспортної безпеки.

Стаття 3. Принципи забезпечення транспортної безпеки

Основними принципами забезпечення транспортної безпеки є:

законність;

дотримання балансу інтересів особистості, суспільства і держави;

взаємна відповідальність особистості, суспільства і держави щодо забезпечення транспортної безпеки;

інтеграція в міжнародні системи безпеки.

Стаття 4. Забезпечення транспортної безпеки

1. Забезпечення транспортної безпеки об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів покладається на суб'єкти транспортної інфраструктури і здійснюється ними самостійно, якщо інше не встановлено законодавством Російської Федерації.

2. Об'єкти транспортної інфраструктури та транспортні засоби, забезпечення транспортної безпеки яких здійснюється виключно федеральними органами виконавчої влади, визначаються Кабінетом Міністрів України.

3. Державний контроль і нагляд у сфері забезпечення транспортної безпеки здійснюються уповноваженими органами виконавчої влади відповідно до законодавства Російської Федерації.

Стаття 5. Оцінка вразливості об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів від актів незаконного втручання

1. Оцінка вразливості об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів - визначення ступеня захищеності об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів від загроз вчинення актів незаконного втручання, в тому числі актів тероризму в усіх його формах, які визначаються федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим в галузі транспорту, по погодженням з центральним органом виконавчої влади в галузі забезпечення безпеки та федеральним органом виконавчої влади в галузі внутрі них справ.

2. Оцінка вразливості об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів проводиться спеціалізованою організацією в області забезпечення транспортної безпеки з урахуванням вимог щодо забезпечення транспортної безпеки і здійснюється за рахунок коштів суб'єктів транспортної інфраструктури.

3. Категорії об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів, що підлягають оцінці вразливості, і порядок проведення такої оцінки встановлюються федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим в галузі транспорту, за погодженням з центральним органом виконавчої влади в галузі забезпечення безпеки та федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим в області внутрішніх справ.

4. Результати проведеної оцінки вразливості об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів затверджуються компетентним органом у сфері забезпечення транспортної безпеки.

5. Відомості про результати проведеної оцінки вразливості об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів є інформацією з обмеженим доступом.

Стаття 6. Категоріювання об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів

1. Категоріювання об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів - їх об'єднання в групи з урахуванням ступеня загрози вчинення акту незаконного втручання, в тому числі акту тероризму у всіх його формах, і можливих його наслідків.

2. Кількість категорій і критерії категорирования об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів встановлюються федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим в галузі транспорту, за погодженням з центральним органом виконавчої влади в галузі забезпечення безпеки, федеральним органом виконавчої влади в галузі внутрішніх справ і федеральним органом виконавчої влади в галузі економіки.

3. Категоріювання об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів здійснюється компетентним органом у сфері забезпечення транспортної безпеки.

4. категорійних об'єкти включаються до реєстру об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів, порядок ведення якого встановлюється федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим в галузі транспорту.

Стаття 7. Рівні безпеки об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів

1. З метою вжиття заходів щодо забезпечення транспортної безпеки встановлюються різні рівні безпеки в транспортному комплексі.

2. Кількість рівнів безпеки і порядок їх оголошення при зміні ймовірності загрози вчинення акту незаконного втручання в діяльність транспортного комплексу, в тому числі акту тероризму у всіх його формах, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Стаття 8. Вимоги щодо забезпечення транспортної безпеки

1. Вимоги щодо забезпечення транспортної безпеки, що враховують рівні безпеки, передбачені статтею 7 цього Закону, для різних категорій об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів встановлюються федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим в галузі транспорту, за погодженням з центральним органом виконавчої влади в галузі забезпечення безпеки , федеральним органом виконавчої влади в галузі внутрішніх справ і федеральним органом виконавчої власт в області економіки.

Зазначені вимоги є обов'язковими для виконання суб'єктами транспортної інфраструктури.

Стаття 9. Планування і реалізація заходів щодо забезпечення транспортної безпеки об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів

1. На підставі результатів проведеної оцінки вразливості об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів суб'єкти транспортної інфраструктури розробляють плани забезпечення транспортної безпеки об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів, якими передбачається система заходів щодо забезпечення транспортної безпеки.

2. Плани забезпечення транспортної безпеки об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів затверджуються компетентним органом у сфері забезпечення транспортної безпеки.

3. Відомості, що містяться в планах забезпечення транспортної безпеки об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів, є інформацією з обмеженим доступом.

4. Реалізація планів забезпечення транспортної безпеки об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів здійснюється суб'єктами транспортної інфраструктури.

Стаття 10. Підготовка персоналу, робота якого безпосередньо пов'язана із забезпеченням транспортної безпеки

1. Організація підготовки персоналу, робота якого безпосередньо пов'язана із забезпеченням транспортної безпеки, покладається на федеральний орган виконавчої влади, уповноважений в галузі транспорту.

2. Перелік програм підготовки персоналу, робота якого безпосередньо пов'язана із забезпеченням транспортної безпеки, визначається федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим в галузі транспорту.

3. Програми підготовки персоналу, робота якого безпосередньо пов'язана із забезпеченням транспортної безпеки, підлягають погодженню компетентним органом у сфері забезпечення транспортної безпеки.

4. Особам з числа персоналу, робота якого безпосередньо пов'язана із забезпеченням транспортної безпеки, які пройшли відповідну підготовку, видається документ встановленого федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим в галузі транспорту, зразка.

Стаття 11. Обмеження при прийомі громадян на роботу, безпосередньо пов'язану із забезпеченням транспортної безпеки

При прийомі громадян на роботу, безпосередньо пов'язану із забезпеченням транспортної безпеки, і укладенні трудового договору можуть бути передбачені обмеження.

На роботу, безпосередньо пов'язану із забезпеченням транспортної безпеки, не приймаються, а в разі прийняття підлягають звільненню особи:

які мають непогашену чи не зняту судимість за вчинення умисного злочину;

які перебувають на обліку в установах органів охорони здоров'я з приводу психічного захворювання, алкоголізму чи наркоманії;

достроково припинили повноваження по державній посаді або звільнені з державної служби, в тому числі з правоохоронних органів, з органів прокуратури, судових органів з підстав, які відповідно до законодавства Російської Федерації пов'язані з вчиненням дисциплінарного проступку, грубим або систематичним порушенням дисципліни, вчиненням проступку, порочить честь державного службовця, втратою довіри до нього, якщо після такого звільнення або такого дострокового припинення повноважень бавовняні про менш ніж три роки;

щодо яких за результатами перевірки, проведеної відповідно до Закону Російської Федерації від 18 квітня 1991 N 1026-1 "Про міліцію", є висновок органів внутрішніх справ про неможливість допуску цих осіб до здійснення діяльності, пов'язаної з об'єктами, що становлять підвищену небезпеку для життя чи здоров'я людини, а також для навколишнього середовища.

Стаття 12. Інформаційне забезпечення в галузі транспортної безпеки

1. З метою здійснення заходів щодо забезпечення транспортної безпеки федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим в області інформаційних технологій і зв'язку, створюється єдина державна інформаційна система забезпечення транспортної безпеки, що є власністю Російської Федерації.

Зазначена інформаційна система складається, в тому числі, з автоматизованих централізованих баз даних персональних відомостей про пасажирів, що формуються при здійсненні таких видів перевезень:

внутрішні і міжнародні перевезення повітряним транспортом;

перевезення в дальньому сполученні залізничним транспортом;

міжнародні перевезення морським, внутрішнім водним та автомобільним транспортом;

перевезення залізничним, морським, водним та автомобільним транспортом по окремих маршрутах, певним федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим в галузі транспорту, за погодженням з центральним органом виконавчої влади в галузі забезпечення безпеки та федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим в галузі внутрішніх справ.

Автоматизовані централізовані бази даних персональних відомостей про пасажирів формуються на підставі інформації, наданої:

суб'єктами транспортної інфраструктури;

федеральними органами виконавчої влади;

іноземними державами і міжнародними організаціями в рамках міжнародного співробітництва з питань забезпечення транспортної безпеки.

Інформаційні ресурси зазначеної інформаційної системи є інформацією з обмеженим доступом.

2. Передачу в автоматизовані централізовані бази даних персональних відомостей про пасажирів підлягають наступні містяться в проїзних документах (квитках) відомості:

прізвище ім'я по батькові;

дата і місце народження;

громадянство;

вид і номер документа, що посвідчує особу, за яким придбавається проїзний документ (квиток).

3. Порядок створення і ведення автоматизованих централізованих баз даних персональних відомостей про пасажирів, а також надання містяться в них відомостей встановлюється Кабінетом Міністрів України.

4. Суб'єкт транспортної інфраструктури іноземної держави, який є власником транспортного засобу, який виконує міжнародні перевезення пасажирів в Російську Федерацію, з Російської Федерації та (або) через територію Російської Федерації, або використовує його на інших законних підставах, забезпечує передачу відомостей, що містяться в проїзних документах (квитках), в базу даних персональних відомостей про пасажирів відповідно до цього закону та міжнародних договорів Російської Федерації .

5. Контроль за дотриманням порядку передачі відомостей, передбачених цією статтею, в автоматизовані централізовані бази даних персональних відомостей про пасажирів здійснюється федеральним органом виконавчої влади з нагляду в сфері транспорту.

Стаття 13. Права і обов'язки суб'єкта транспортної інфраструктури

1. Суб'єкт транспортної інфраструктури зобов'язаний:

негайно інформувати в установленому порядку федеральний орган виконавчої влади, уповноважений в галузі транспорту, федеральний орган виконавчої влади, уповноважений в області внутрішніх справ, і федеральний орган виконавчої влади в галузі забезпечення безпеки про загрози здійснення релігійної і досконалих актах незаконного втручання, в тому числі актах тероризму в всіх його формах, на об'єктах транспортної інфраструктури і транспортних засобах;

виконувати приписи, постанови та інші законні вимоги посадових осіб уповноважених федеральних органів виконавчої влади про усунення порушень вимог щодо забезпечення транспортної безпеки;

сприяти представникам уповноважених федеральних органів виконавчої влади у виявленні, попередженні і припиненні актів незаконного втручання, в тому числі актів тероризму в усіх його формах, а також ліквідації їх наслідків, встановлення причин і умов їх здійснення.

2. Суб'єкт транспортної інфраструктури має право:

в установленому порядку отримувати від уповноважених федеральних органів виконавчої влади інформацію з питань забезпечення транспортної безпеки;

вносити до федерального орган виконавчої влади, уповноважений в галузі транспорту, федеральний орган виконавчої влади, уповноважений в області внутрішніх справ, і федеральний орган в області забезпечення безпеки пропозиції щодо забезпечення транспортної безпеки.

3. Суб'єкти транспортної інфраструктури несуть відповідальність за недотримання вимог щодо забезпечення транспортної безпеки відповідно до законодавства Російської Федерації.

Стаття 14. Фінансування забезпечення транспортної безпеки

Фінансування забезпечення транспортної безпеки здійснюється суб'єктами транспортної інфраструктури.

Стаття 15. Набуття чинності цього Закону

Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його офіційного опублікування.

Президент

Російської Федерации

Пояснювальна записка до проекту федерального закону "Про транспортної безпеки"

проект Федерального закону "Про транспортної безпеки" розробляється відповідно до доручень Президента Російської Федерації N Пр-482 від 21.03.2003 та N ДО 1875 від 03.09.2004 та Уряду Російської Федерації N МК-П4-03365 від 26.03.2003, які передбачають створення правових і організаційних основ безпеки на транспорті з метою забезпечення захисту від актів незаконного втручання.

необходимость Закону обумовлена ​​низкою факторів. Основним з них є фактор терористичної загрози, небезпека якого для об'єктів транспортного комплексу різко зросла. Так, у 2004 році здійснено цілий ряд терористичних актів на різних об'єктах транспорту та транспортних засобах, в тому числі в цивільній авіації, на залізничному транспорті, метрополітені, ще кілька десятків спроб таких актів попереджено. В цілому ці події показали недостатність існуючої системи заходів забезпечення транспортної безпеки.

Іншим важливим фактором соціально-економічного характеру є необхідність реалізації міжнародних вимог у сфері забезпечення транспортної безпеки як обов'язкову умову безпечного і конкурентоспроможного присутності російських перевізників на світовому ринку перевезень пасажирів і вантажів.

Серйозні заходи правового регулювання щодо вдосконалення норм забезпечення транспортної безпеки були зроблені в багатьох державах після подій 11 вересня 2001 року в США. З огляду на особливу вразливість транспортного комплексу до терактів, керівники восьми провідних держав світу в Кананаскісі, Евіані і Савані підписали ряд спільних документів, які передбачають підвищені зобов'язання сторін щодо заходів протидії тероризму, що накладає на Росію додаткові зобов'язання в цій сфері.

В даний час окремі питання в області забезпечення транспортної безпеки знайшли своє відображення в ряді законодавчих актів, таких як: Повітряний кодекс РФ , Кодекс торговельного мореплавства РФ, Кодекс внутрішнього водного транспорту РФ і деяких інших. У той же час єдина державна система забезпечення транспортної безпеки в російському законодавстві відсутня, а перераховані вище діючі окремі правові норми не відповідають наявному характером і рівнем загроз.

Так, в нормативному правовому та організаційно-управлінському плані до теперішнього часу в недостатній мірі вирішені питання:

- реалізації системи державного управління в галузі забезпечення транспортної безпеки;

- упорядкування відносин між державними органами і суб'єктами транспортної інфраструктури в області транспортної безпеки (які в результаті економічних реформ все більше стають недержавними підприємствами);

- ресурсного забезпечення транспортної безпеки, в тому числі фінансування, підготовки кваліфікованих кадрів, впровадження науково-технічних розробок, особливо в умовах державно-приватного партнерства;

- інформаційного забезпечення в галузі транспортної безпеки, включаючи порядок отримання від суб'єктів транспортної інфраструктури і надання уповноваженим центральним органам виконавчої влади персональних відомостей про пасажирів;

- гармонізації російського законодавства і правової практики з міжнародними нормами і стандартами, які Російська Федерація повинна дотримуватися в силу взятих на себе зобов'язань.

Перераховані і ряд інших прогалин правового регулювання в галузі транспортної безпеки в Російській Федерації покликаний заповнити Федеральний закон "Про транспортної безпеки", який повинен стати основним нормативно-правовим актом в області забезпечення транспортної безпеки, визначити єдиний порядок побудови системи забезпечення транспортної безпеки для всіх видів транспорту.

Предметом нормативного регулювання в цьому законопроекті є правові, організаційні, економічні та інші відносини у сфері транспорту, спрямовані на забезпечення захисту транспортного комплексу від актів незаконного втручання. Дія законопроекту поширюється на об'єкти і суб'єкти транспортної інфраструктури, транспортні засоби.

Метою цього законопроекту є:

створення умов для стійкого і безпечного функціонування транспортного комплексу, захист інтересів особистості, суспільства і держави в транспортному комплексі, об'єктів і суб'єктів транспортної інфраструктури, транспортних засобів від актів незаконного втручання, що забезпечують національну безпеку і економічний розвиток країни;

створення ефективної системи державного управління в галузі транспортної безпеки;

сприяння впровадженню сучасних технологій і стандартів у сфері забезпечення транспортної безпеки;

гармонізація російського законодавства з міжнародними нормативно-правовими актами.

Основні положення законопроекту "Про транспортної безпеки" покликані об'єднати правові норми, що регулюють питання забезпечення транспортної безпеки для різних видів транспорту, в єдиний інститут законодавства, усунути прогалини і протиріччя в чинному законодавстві, конкретизувати норми законодавства щодо протидії тероризму стосовно транспортного комплексу з урахуванням його специфіки.

У число основних положень законопроекту входять:

- введення в російське законодавство правової категорії "транспортна безпека";

- формулювання цілей, завдань і принципів регулювання в галузі забезпечення транспортної безпеки;

- створення системи забезпечення транспортної безпеки;

- впорядкування механізмів створення, виконання та нагляду за виконанням правових норм в галузі забезпечення транспортної безпеки;

- гармонізація національних процедур у сфері забезпечення транспортної безпеки з міжнародними стандартами та вимогами.

Реалізація прийнятого законопроекту передбачає створення системи додаткових нормативних правових актів, що регулюють окремі питання забезпечення транспортної безпеки стосовно до різних видів транспорту з урахуванням їх особливостей і специфіки діяльності суб'єктів транспортної інфраструктури.

Соціально-економічними наслідками прийняття законопроекту є: підвищення захищеності життя, здоров'я, майнових інтересів суб'єктів транспортної інфраструктури; створення умов для збільшення вантажо- і пасажироперевезень російськими транспортними компаніями, а також перевезень, виконуваних міжнародними транспортними операторами на російських ділянках міжнародних транспортних коридорів.

Ухвалення законопроекту забезпечить зміцнення зовнішньополітичного престижу Російської Федерації, збереження за Російською Федерацією одного з провідних місць на міжнародному ринку транспортних послуг, підвищення конкурентоспроможності російських транспортних компаній на міжнародному ринку транспортних послуг.

Фінансово-економічне обґрунтування до проекту федерального закону "Про транспортної безпеки"

законопроект вводить в дію ряд механізмів, які призводять до витрат власних коштів суб'єктів транспортної інфраструктури.

Обсяг витрат для частини заходів, що вводяться законопроектом, може бути визначений лише після проведення оцінки вразливості і категорирования об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів (статті 5 і 8 законопроекту).

Відповідно до положень законопроекту забезпечення вимог транспортної безпеки здійснюється за рахунок коштів суб'єктів транспортної інфраструктури. конкретні норми законопроекту , Що ведуть до фінансових витрат, такі:

- категорирование і проведення оцінки вразливості об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів від актів незаконного втручання (статті 5 і 8 законопроекту);

- підготовка персоналу, робота якого безпосередньо пов'язана із забезпеченням транспортної безпеки (стаття 10 законопроекту). Видатки здійснюються за рахунок власних коштів суб'єктів транспортної інфраструктури. Згідно з оцінкою, витрат з федерального бюджету на створення нової навчальної бази не буде потрібно, так як існуюча мережа освітніх установ має достатній навчальним потенціалом;

- створення єдиної державної інформаційної системи забезпечення транспортної безпеки (стаття 12 законопроекту). Завдяки можливості використання вже існуючих інформаційних баз і систем господарюючих суб'єктів різних видів транспорту дані витрати можуть бути зменшені;

- наділення додатковими функціями компетентного органу в галузі забезпечення транспортної безпеки федерального органу виконавчої влади, уповноваженого в галузі транспорту.

Розмір можливих витрат федерального бюджету на реалізацію законопроекту буде визначатися відповідно до бюджетного законодавства при розробці та прийнятті закону про федеральний бюджет на відповідний фінансовий рік на підставі заявок федеральних органів виконавчої влади, які беруть участь в реалізації законопроекту.

Реалізація основних заходів, передбачених законопроектом , Дозволить отримати певний економічний ефект, який досягається завдяки наступного:

- скорочується шкоди здоров'ю і життю людей, втрати і псування вантажів, рухомого складу, елементів транспортної інфраструктури та т.п .;

- знижуються економічні і соціальні втрати, викликані затримками і збоями в русі пасажиро- і вантажопотоків;

- запобігає можливий екологічний збиток у зв'язку з забрудненням навколишнього природного середовища.

На підставі прогнозних оцінок на п'ять років, виконання заходів безпеки на транспорті дозволить скоротити економічних збитків на третину (або 6% в середньому в рік) і отримати величину ефекту від зниження економічних збитків в 4,5 млрд. Руб. в середньому в рік.

Припускаючи по світовим аналогам, що зміцнення заходів безпеки дозволить забезпечити збільшення обсягу перевезень додатково на 1 - 1,5% щорічно, отримаємо, що сукупний виграш вітчизняної економіки може скласти також близько 4 млрд. Руб. на рік.

Зазначений ефект для федерального бюджету і економіки країни в цілому може бути ще вище, враховуючи можливості транзитного потенціалу Росії. Приклади Китаю та Казахстану говорять про можливість зростання вкладу транзитних перевезень в ВВП до 10% і більше. У 2003 році внесок транспортної системи в економіку Казахстану зріс до 13% ВВП. На сьогоднішній день загальний внесок транспортної системи в економіку РФ впав до 7% ВВП в 2003 році в порівнянні з 8% ВВП в 2002 році.

Таким чином, економічні наслідки прийняття Закону прогнозуються як позитивні.

Перелік актів федерального законодавства, підлягають визнанню такими, що втратили силу, призупинення, зміни, доповнення або прийняття в зв'язку з прийняттям Федерального закону "Про транспортної безпеки"

У зв'язку з прийняттям федерального закону "Про транспортної безпеки" необхідність визнання такими, що втратили силу будь-яких актів федерального законодавства не виникає.

Зміні підлягають:

- Кримінальний кодекс Російської Федерації від 13 червня 1996 N 63-ФЗ (зі змінами та доповненнями від 27 травня, 25 червня 1998 року, 9 лютого, 15, 18 березня, 9 липня 1999 року, 9, 20 березня, 19 червня, 7 серпня, 17 листопада, 29 грудня 2001 р 4, 14 березня, 7 травня, 25 червня, 24 25 липня, 31 жовтня 2002 року, 11 березня, 8 квітня, 4, 7 липня 8 грудня 2003 м, 21, 26 липня 2004 року);

- Кодекс Російської Федерації про адміністративні порушення від 30.12.2001 N 195-ФЗ;

- Федеральний закон від 08.08.2001 N 128-ФЗ "Про ліцензування окремих видів діяльності";

- Указ Президента Російської Федерації від 19 липня 2004 р N 927 "Питання Міністерства внутрішніх справ";

- Постанова Уряду Російської Федерації від 30.07.2004 N 395 "Про затвердження Положення про Міністерство транспорту Російської Федерації";

- Постанова Уряду Російської Федерації від 30.07.2004 N 398 "Про затвердження Положення про Федеральній службі з нагляду у сфері транспорту";

- Постанова Кабінету Міністрів України від 30.07.2004 N 396 "Про затвердження Положення про Федеральному агентстві повітряного транспорту";

- Постанова Кабінету Міністрів України від 30.07.2004 N 397 "Про затвердження Положення про Федеральному агентстві залізничного транспорту";

- Постанова Кабінету Міністрів України від 23.07.2004 N 371 "Про затвердження Положення про Федеральному агентстві морського і річкового транспорту";

- Постанова Уряду Російської Федерації від 23.07.2004 N 374 "Про затвердження Положення про Федеральному дорожньому агентстві";

- Постанова Кабінету Міністрів України від 26.06.2004 N 311 "Про затвердження положення про Міністерство інформаційних технологій і зв'язку Російської Федерації";

- Постанова Кабінету Міністрів України від 30.07.1994 N 897 "Про федеральної системі забезпечення захисту діяльності цивільної авіації від актів незаконного втручання";

- Постанова Кабінету Міністрів України від 11.04.2000 N 324 "Про затвердження Положення про федеральної системі захисту морського судноплавства від незаконних актів, спрямованих проти безпеки мореплавства".

Необхідно прийняття таких нормативних правових актів:

- Федерального закону "Про безпеку на трубопровідний транспорт";

- постанови Кабінету Міністрів України, що затверджує перелік об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів, забезпечення безпеки яких здійснюється виключно підрозділами федерального органу виконавчої влади, уповноваженого в галузі внутрішніх справ, федерального органу з контролю і нагляду в сфері державної охорони, федерального органу виконавчої влади, уповноваженого в галузі транспорту;

- постанови Кабінету Міністрів України, що затверджує порядок проведення обов'язкового огляду об'єктів транспортної інфраструктури і транспортних засобів;

- постанови Кабінету Міністрів України, що затверджує порядок створення і ведення баз даних пасажирів, а також порядок передачі персональних відомостей про пасажирів федеральному органу виконавчої влади, уповноваженого в галузі внутрішніх справ, федеральному органу виконавчої влади в галузі забезпечення безпеки, федеральному органу з контролю і нагляду в сфері державної охорони, іноземним та міжнародним організаціям.

Див. Федеральний закон від 9 лютого 2007 р N 16-ФЗ Про транспортної безпеки

Проект N 213407-4 Федеральний закон РФ Про транспортної безпеки

СКЛАД Законів