Урок-диспут «Моя майбутня професія» для учнів 8 - 9 класів

«Знайомство з професією»

урок-диспут для учнів 8-9 класів

цілі:

1. Надати профорієнтаційну підтримку учням у процесі вибору сфери майбутньої професійної діяльності.

2. Виробити у школярів свідоме ставлення до праці, професійне самовизначення в умовах свободи вибору сфери діяльності відповідно до своїх можливостей, здібностей та з урахуванням вимог ринку праці.

3. Навчити аналізувати свої можливості і здібності (сформувати потребу в усвідомленні і оцінці якостей і можливостей своєї особистості);

4. Виробити вміння висловлювати свою точку зору на питання, які розглядаються.

Обладнання: мультимедійний проектор, презентація, книжкова виставка «Ким стати», брошури «Калейдоскоп професій», тексти віршів В. Маяковського «Ким бути?».

На зустріч запрошені представники різних професій: вчитель, бібліотекар, міліціонер, фахівець сільській адміністрації, листоноша, культпрацівник, медпрацівник. Всі запрошені сидять за круглим столом.

Епіграф до заходу: «Існують тисячі професій. Хочеш вибрати ту, яка найкраще підходить саме для тебе? Постарайся познайомитися з максимальним їх кількістю. Важко зробити вибір, якщо не знаєш, з чого! »

А. Грецов. Вибираємо професію.

хід заходу

Слово вчителя. Скоро ви закінчите школу. І перед вами стане непросте питання: ким стати? Хтось із вас піде раді батьків, родичів, друзів, хтось вибере модну професію, віддаючи данину часу, а хтось в свою чергу прислухається до самого себе, проаналізує свої вміння, вподобання. Але кожному з вас буде потрібно кваліфікована допомога фахівця-профорієнтатора. Сьогодні я пропоную вам трохи поговорити, обговорити, подискутувати на тему: «Моя майбутня професія». Я сподіваюся, що багатьом з вас буде корисна наша зустріч і ви винесете багато корисного для себе.

Для початку пропоную вам розібратися в тому, чим же відрізняються один від одного слова «професія, спеціальність, посаду».

- Хлопці, як ви вважаєте, чим вони відрізняються один від одного? (Відповіді учнів)

Термін «професія» походить від латинського слова, що в перекладі означає «оголошую своєю справою». У людському суспільстві професії з'явилися з поділом праці, коли одні люди стали займатися землеробством, інші - скотарством, треті - різними ремеслами. Накопичені в кожній професійному середовищі знання і вміння передавалися від покоління в покоління. В. Даль у своєму словнику російської мови визначив професію як «промисел, станове заняття». Отже, професія - це історично сформовані форми трудової діяльності, для виконання яких людина повинна володіти певними знаннями і навичками, мати особливі здібності і розвинені професійно важливі якості.

В рамках тієї чи іншої професії може відбуватися розподіл праці в залежності від спеціальності працівника, т. Е. Наявності у нього спеціальних знань, умінь і навичок. Наприклад, професія слюсар включає в себе спеціальності: автослюсар, слюсар-складальник, слюсар-інструментальник і ін. Професію і спеціальність не можна плутати з посадою, яку людина може займати в організації або фірмі. Посада - це службове становище, місце і пов'язані з ним службових обов'язків. (Лекція супроводжується показом презентації)

- Хлопці, що для вас грає вирішальну роль при виборі майбутньої професії? З ким Ви радитесь, де черпаєте інформацію для себе? (Висловлювання учнів)

- А чим керувалися при виборі своєї професії наші гості? (Висловлювання гостей)

- Як ви вважаєте, чи впливає вибір професії на подальшу долю людини?

(- думаю, грає величезну роль, адже від твого морального задоволення своєю роботою залежить багато чого: здоров'я, емоційний стан, твоє матеріальний стан;

- моя мама в молодості вивчилася на медсестру за порадою батьків, але так і не змогла працювати за фахом, т. К. Не було ні бажання, ні достатніх знань. Згодом перевчилася і стала відмінним педагогом. Тепер працює в школі. Я сама вирішу, ким мені стати;

- хтось вивчиться на економіста чи юриста і так і не знайде роботи за фахом і піде працювати на ринку, а хто навчиться на штукатура-маляра і буде відмінно заробляти).

- Чи повинна людина подумати про майбутню професію зі шкільної лави? (Висловлювання учнів і гостей)

- Чи потрібен в шкільній програмі курс профорієнтації? (Висловлювання учнів і гостей)

Слово вчителя. Так дійсно, більшість з вас погодяться зі мною. Вибір майбутньої професії - НЕ щохвилинне рішення. Ваше майбутнє і професія, обрана вами, взаємопов'язані. Уявіть собі, що вам доведеться щодня ходити на нецікаву роботу, займатися справою.

- Як ви думаєте, чому багато людей працюють не там, де б їм хотілося, і виконують роботу, яка не відповідає їх інтересам і схильностям?

(- Напевно, в молодості вибрав не ту професію, а коли це зрозумів, не захотів міняти що-небудь;

- Я вважаю, в нашому маленькому містечку дуже важко знайти роботу до душі, тому що робочих місць дуже мало, а претендентів багато. Ось і доводиться йти працювати в торгівлю, щоб заробляти;

- Може бути, не вистачає сміливості щось змінити в житті)

Слово вчителя. Хотілося б звернутися з питанням до фахівця сільської адміністрації: представники яких професій найбільше затребувані на ринку праці?

Слово представника адміністрації. За даними сайту «Моя освіта» ( www.moeobrazovanie.ru ), Представляємо вам думку експертів, згідно з яким, до 2016-2017 років «десятка» найбільш затребуваних професій буде виглядати наступним чином:

Інженери

У зв'язку з тим, що в деяких найбільших містах і регіонах країни з'являються масштабні містоутворюючі виробництва, а також стрімко розвивається міжнародне промислове партнерство, вже зараз виникає гостра нестача професійних інженерів, технічних фахівців і керівників середньої ланки на виробництві. Особливо буде цінуватися поєднання технічного і економічного або юридичної освіти, знання англійської або будь-якого іншого європейського мови.

IT-фахівці та розробники комп'ютерного апаратного забезпечення

Інформаційні технології та комунікації - сама бурхливо розвивається сфера на даний момент у всьому світі і в Росії зокрема. Передбачається, що ще кілька десятиліть фахівці, що створюють, налагоджувати програмне забезпечення та підтримують його працездатність, професіонали в області цифрового ефірного мовлення, а також фахівці з веб-дизайну будуть одними з найбільш затребуваних і високооплачуваних.

Повністю урок можна скачати на початку сторінки

Повністю урок можна скачати на початку сторінки

Відтворення матеріалів на інших сайтах можливе лише з використанням гіперпосилання на дану сторінку або на головну сторінку сайту www.moeobrazovanie.ru

Маяковського «Ким бути?
Хочеш вибрати ту, яка найкраще підходить саме для тебе?
І перед вами стане непросте питання: ким стати?
Хлопці, як ви вважаєте, чим вони відрізняються один від одного?
З ким Ви радитесь, де черпаєте інформацію для себе?
Чи повинна людина подумати про майбутню професію зі шкільної лави?
Як ви думаєте, чому багато людей працюють не там, де б їм хотілося, і виконують роботу, яка не відповідає їх інтересам і схильностям?
Хотілося б звернутися з питанням до фахівця сільської адміністрації: представники яких професій найбільше затребувані на ринку праці?