Вказівка ​​в проекті договору по 44-ФЗ терміни банківської гарантії

Чи обов'язково вказувати в проекті договору при проведенні закупівлі за 44-ФЗ, що термін дії банківської гарантії становить не менше місяця з моменту закінчення дії договору або можна вказати "термін дії банківської гарантії становить не менше місяця з моменту виконання сторонами всіх зобов'язань за договором"?

Як працювати з електронними торговими майданчиками

Оксана Баландіна, шеф-редактор Системи Держзамовлення Оксана Баландіна, шеф-редактор Системи Держзамовлення

З 1 липня 2018 року по 1 січня 2019 року біля замовників перехідний період - дозволено проводити і електронні, і паперові процедури. З 2019 року конкурси, аукціони, котирування і запити пропозицій на папері заборонять, крім восьми винятків.
Читайте, які закупівлі проводити на ЕТМ, як вибрати ділянку та отримати електронний підпис, за якими правилами укладати контракти в перехідний період і після.

Дізнатися більше

«...... 3. За твердженням заявника, згідно з п. 7.2.1.3 аукціонної документації, а також п. 18 інформаційної карти термін дії банківської гарантії встановлюється відповідно до проекту контракту і повинен перевищувати термін дії контракту не менше ніж на один місяць.

Однак, згідно з п. 8.5. проекту контракту термін дії безвідкличної банківської гарантії повинен на 30 (тридцять) днів перевищувати термін виконання Забудовником зобов'язань за цим Договором. Дані положення вводять учасника закупівлі в оману, адже термін дії контракту і термін виконання Забудовником зобов'язань за контрактом не завжди є одним і тим же терміном.

Більш того в п. 9.1. проекту контракту встановлено, що договір набирає чинності з моменту його підписання і діє до фактичного виконання Сторонами в повному обсязі своїх зобов'язань, передбачених цим контрактом. У зв'язку з чим, неможливо визначити термін закінчення дії контракту і, як наслідок, термін дії банківської гарантії, який повинен перевищувати термін дії контракту не менше ніж на один місяць. Таким чином, на думку Заявника, учасник закупівлі позбавлений можливості прорахувати економічні витрати на оформлення банківської гарантії і ризикує, в разі перемоги в аукціоні, надати банківську гарантію невідповідну вимогам замовника з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками.

......... ..3. У п. 18 частини II Інформаційна карта документації конкурсних торгів в електронній формі, в тому числі зазначено: "Термін дії банківської гарантії повинен перевищувати термін дії контракту не менше ніж на один місяць".

Разом з тим, згідно з ч. 4 ст. 64 Закону про контрактну систему, до документації про електронний аукціоні додається проект контракту, який є невід'ємною частиною цієї документації.

У п. 8.5 розділу 8 "Забезпечення виконання Договору" частини 5. Проект контракту вказано: "Термін дії безвідкличної банківської гарантії повинен на 30 (тридцять) днів перевищувати термін виконання Забудовником зобов'язань за цим Договором".

В силу ч. 3 ст. 7 Закону про контрактну систему, інформація, передбачена цим Законом та розміщена в єдиній інформаційній системі, повинна бути повною і достовірною.

Частиною 3 ст. 96 Закону про контрактну систему встановлено, що виконання контракту може забезпечуватися наданням банківської гарантії, виданої банком і відповідає вимогам статті 45 цього Закону, або внесенням грошових коштів на вказаний замовником рахунок, на якому відповідно до законодавства Російської Федерації враховуються операції з коштами, які надходять замовнику. Спосіб забезпечення виконання контракту визначається учасником закупівлі, з яким укладається контракт, самостійно. Термін дії банківської гарантії повинен перевищувати термін дії контракту не менше ніж на один місяць.

Таким чином, положення п. 8.5 розділу 8 "Забезпечення виконання Договору" частини 5. Проект контракту не відповідає ч. 3 ст. 96 Закону про контрактну систему і може ввести в оману учасників закупівлі.

На підставі викладеного, скарга ТОВ "П" в цій частині обгрунтована. »

Постанова Арбітражного суду Уральського округу від 16.02.2016 № Ф09-712 / 16 у справі N А71-6981 / 2015

«... .Прінімая до уваги сукупність доказів, що свідчать про порушення установою п. 8 ст. 42, п. 8 ч. 1 ст. 64 Закону про контрактну систему, що виразилося в незазначення конкретних термінів, від яких можна обчислити термін дії банківської гарантії, суди прийшли до правомірного висновку про те, що підстави для визнання оскаржуваних рішення та розпорядження управління ФАС по УР незаконними відсутні, оскільки дії замовника в особі установи по встановленню в аукціонної документації невизначеного терміну банківської гарантії як забезпечення виконання контракту є незаконними. Заявником в порядку ст. 65 Господарського процесуального кодексу Російської Федерації даний факт не спростовано.

Судом першої інстанції обґрунтовано, всупереч доводам скарги, вказано на те, що посилання заявника на п. 3.1 контракту, що встановлює конкретні терміни виконання робіт підрядником (3 місяці з моменту укладення контракту), підлягає відхиленню, так як такі терміни не тотожні терміну дії контракту.

Згідно з правовою позицією, викладеною в пункті 2 Інформаційного листа Президії Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації від 15.01.1998 № 27 "Огляд практики вирішення спорів, пов'язаних із застосуванням норм Цивільного кодексу Російської Федерації про банківську гарантію", при відсутності в документах, що містять гарантійне зобов'язання, вказівок про термін, на який вона видана, гарантійного зобов'язання не виникає.

Вказівка ​​на дію гарантійного зобов'язання до повного виконання зобов'язання принципала перед бенефіціаром не може бути розцінено як умову про строк, на який видана банківська гарантія, оскільки зазначена формулювання не відповідає вимогам статті 190 Цивільного кодексу Російської Федерації.

При цьому апеляційний суд правомірно, на підтвердження висновків суду першої інстанції, наголосив на тому, що пропонований заявником в апеляційній скарзі спосіб обчислення строку дії банківської гарантії є зразковим і не конкретизованим, що залежать від багатьох обставин. У разі зрозумілості визначення терміну забезпечення виконання контракту, замовником було вказати в силу вимог закону термін забезпечення виконання контракту, чого ним зроблено не було. ».

У зв'язку зі сформованою практикою, і ризиком оскарження положень документації, не рекомендуємо вказувати в проекті контракту формулювання "термін дії банківської гарантії становить не менше місяця з моменту виконання сторонами всіх зобов'язань за договором", так як неможливо визначити термін закінчення дії контракту і, як наслідок , термін дії банківської гарантії, в зв'язку з чим, порушуються положення ч. 3 ст. 96 Закону № 44-ФЗ.

Журнал «Госзакупкі.ру» - єдиний журнал, на сторінках якого практичні роз'яснення дають не тільки провідні експерти галузі, а й фахівці ФАС Росії і Мінекономрозвитку Росії.
Підписатися по акції >>

Підписатися по акції >>

Журнал «Госзакупкі.ру» - це журнал, на сторінках якого практичні роз'яснення дають провідні експерти галузі, а матеріали готуються за участю фахівців ФАС і Мінфіну. Всі статті журналу - це вища ступінь достовірності.

Всі статті журналу - це вища ступінь достовірності

Довідкова Система Держзамовлення - незамінний помічник для тисяч замовників і постачальників завдяки грамотним рекомендаціям, чітким відповідям на питання і унікальним шаблонами. Онлайн-помічник, зручні сервіси та розраховувачі значно спростять вашу роботу.

Онлайн-помічник, зручні сервіси та розраховувачі значно спростять вашу роботу

Асистент замовника - онлайн-сервіс, який допомагає автоматизувати документообіг з планування закупівель. Ви швидко і правильно сплануєте закупівлі, перевірите план на предмет помилок, створите електронну і друковану форму звіту по закупкам у едпоставщіка і завантажте готові документи в ЄІС.